İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği 15 Temmuz Şehitlerinin anma programına Kaymakamımız Sayın Dr. Erdinç YILMAZ başta olmak üzere Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, Sivil Toplum Örgütlerinin ve Sivrihisar Halkının katılımıyla 15 Temmiz Şehitlerini anma yürüyüş programı gerçekleştirildi. Hükümet Konağı  Meydanında  Saygı duruşu yapılarak  İstiklal Marşı okundu. Akabine Kaymakamımız Sayın Dr. Erdinç YILMAZ günün ve anlam konuşmasını yaptı.
        Kaymakamımız Sayın Dr. Erdinç YILMAZ konuşmasında;  tüm ülkeye en karanlık gecelerden birini yaşatan darbe girişimini bir kez daha nefretle kınadığını belirterek, "15 Temmuz ülkemiz için önemli bir gündür. Milletimizin vatanına, demokrasisine ve bayrağına sahip çıktığı, milli iradesini ortaya koyduğu bir gündür.
        Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) eliyle tertiplenen o karanlık geceyi; 251 şehit, 2193 gazi vermek pahasına aydınlık bir sabaha ulaştırarak, tarihî destanlarla dolu bu kutlu millete yepyeni bir destan armağan eden o diriliş destanının şanlı kahramanlarını anacağız. Canla, kanla yazılan bu destan hiç unutulmasın; çocuklarımıza, torunlarımıza, torunlarımızın çocuklarına kalsın ve kuşaktan kuşağa aktarılsın diye var gücümüzle gayret göstereceğiz dedi. Akabinde günün anlam ve önemini belirten şiir okundu.