BEBKA Teknik Destek Programı kapsamında Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün  yürüttüğü   SİVRİHİSAR’DA EĞİTİM STEM İLE GELİŞSİN Projesinin yürütme çalışmaları kapsamında Besa Uluslararası Belgelendirme Limited Şirketi yükleniciliğiyle  düzenlenen  STEM Farkındalık ve Okuryazarlık Eğitici Eğitiminin açılış toplantısı 26 Mart 2018 tarihinde  İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Erdinç YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Eyyüp MUTLU, Şube Müdürleri Sayın Ali YILDIRIM ve Sayın Mehmet TETİK, okul müdürleri  ve öğretmenlerin katılımıyla Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tören salonunda  gerçekleşti.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  AR-GE Birimi ve Projenin Koordinatörü Şengül ŞEBER  projenin amacı ve içeriği ile ilgili açıklamalarda bulunarak,  proje hedefini  “Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki AR-GE birimi olarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturabilmek adına  uygulamayı  ilçemizdeki devlet   okullarında eğitim gören  öğrencilerimizin yararına sunmayı hedefledik.” şeklinde belirtti.
Program akışında İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Projenin Yöneticisi Sayın Eyyüp MUTLU projenin amaçlarıyla ilgili açıklamalar yaparak ;
“ Çocuklarımızın inovatif düşünceye ulaşabilmek için ve STEM eğitimiyle birlikte algoritmayı da öğrenmeleri gerekmektedir. Burada bu proje eğitimi aracılığıyla bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. ’’dedi 
İlçe Kaymakamımız Sayın Dr.Erdinç YILMAZ  eğitim ve öğretim başta olmak üzere her alanda yapılan proje çalışmalarının  ilçemiz ve ülkemiz gelişimi açısından heyecan verici  ve önemli çalışmalar olduğunu belirtti.Konuşmalarında “ Öğrencilerimizin 21. yy. becerilerine uygun eleştirel düşünme, işbirliği yapma, yaratıcılık ve iletişim gibi donelerle ön planda olmalarını önemsiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.
Açılış töreninin ardından program STEM Farkındalık ve Okuryazarlık Eğitici Eğitimi görevlisi olan STEM Eğitimi Uzmanı Sayın Berke FUNDA‘nın STEM farkındalığı ve Okuryazarlığına Giriş Sunumu ile devam etti. İki gün, iki grup  halinde planlanan eğitim STEM Eğitimi Uzmanı Sayın Berke FUNDA ve  STEM Eğitimi Uzmanı Sayın Esen EGEMEN in iki farklı gruba eğitim sunumları ve interaktif uygulamalarla  devam edecektir. Böylelikle proje kapsamında ilçemizdeki her okul düzeyinden farklı branşların katılımıyla oluşturulan  56 öğretmenin STEM Farkındalık ve okuryazarlık Eğitici Eğitimi alması sağlanmış olacaktır.