İlçemizde 2 gün süren 'Hava Gösterileri'nin ilk gününde paraşüt atlayışları, planör, helikopter ve uçak gösterileri yapıldı.

İlçemiz Yeniköy Mahallesinde faaliyet gösteren'Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri'nde 'Hava Gösterileri' etkinliği düzenlendi. Etkinliği Eskişehir Valisi sayın Özdemir ÇakacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili  
Sayın Harun KaracanTürkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan ile birlikte Kaymakamımız Sayın Erdinç YILMAZ, Hava Meydan Komutanı Albay Sadık ALBAYRAK , Belediye Başkanı Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ ve  çok sayıda kişi izledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açış konuşmasını Sayın Valimiz Özdemir Çakacakyaptı. Sayın valimiz Eskişehir'in raylı sistemlerin ve havacılığın merkezi olduğunu söyleyedi.

Yapılan konuşmaların ardından paraşüt atlayışları gerçekleştirildi, ardından planör, helikopter ve uçak gösterileri sunuldu. Bisiklet yarışının da düzenlendiği etkinlikte Ali İsmet Öztürk de uçakla akrobasi gösterisi sundu.

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'ndeki 'Hava Gösterileri' etkinliğine ABDAlmanyaİtalya ve İngiltere'den de pilotlar katıldı. 

Sivrihisar'daki Hava Gösterileri iki gün süren etkinliklerle sona erdi.