24 Kasım 1928 yılında Millet Mekteplerinin açılışı ve Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e  "Başöğretmen" unvanı verildiği bu anlamlı günün kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
                Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz ve geleceğinde söz sahibi olacak nesillerimizi emek, özveri, sabır ve hoşgörüyle yetiştiren öğretmenlerimiz hiç kuşkusuz ki en saygın ve onurlu mesleği icra etmektedirler. Kıymetli öğretmenlerimizin geçmişte olduğu gibi günümüzde de geleceğimizin mimarı olmaya devam edeceklerine olan inancımla; Anadolu'muzun her köşesinde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızdaki bu topraklardaki bu aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle, gerek Sivrihisar'da gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.
                Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken  hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 
 
 
                                                                                                                                                                                     Erdinç YILMAZ
                                                                                                                                                                                 Sivrihisar Kaymakamı